Ѓоковиќ неочекувано слета во Сараево, ќе ги посети познатите босански пирамиди

Новак Ѓоковиќ како што пренесува радиосарајево.ба, во главниот град на БиХ пристигнал со неговите родители.

– Пристигнаа утринава со чартер лет. Посетата не е најавена и Новак кратко време се задржа на аеродромот, но не знаеме во кој правец се упати – изјави избор за порталот.

Според медиумите една од причините за доаѓањето во Сараево е евентуалната средба со Дамир Ѓумхур со кого требаше да одигра егзибициски меч, а дел од медиумите шпекулираат дека тој ќе ги посети и познатите пирамиди во БиХ, кои се познати како пирамиди на сонцето.

– Вчера дознав дека Новак доаѓа во посета на БиХ. Том планира да посети неколку локации, а и да има средба со Дамир, но мојот син замина на одмор. Доколку Ѓоковиќ остане неколку дена во Сараево и БиХ, тогаш сигурно ќе дојде до средба помеѓу нив двајца – изјави таткото на Дамир Ѓумхур.

Прочитајте и...  Полиција во домот на легендата на Манчестер јунајтед поради фотографиите на ќерка му

Според радиосарајево.ба Ѓоковиќ во Сараево треба да претстојува до среда и сака да ги посети познатите босански пирамиди.

Прочитај повеќе

Фулам е последниот учесник во Премиер лигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Феран Торес за 23 милиони евра во Манчестер сити

Слободен печат

Надал нема да ја брани титулата на „УС Опен“

Слободен печат

Руски напаѓач три години во дресот на Шкупи (ФОТО)

Слободен печат

Бразилецот Барбоса е нов играч на Македонија ЃП

Слободен печат

Дефинитивно откажан Мастерс турнирот во Мадрид!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

СЦ „Јане Сандански“ во изборот за најдобар ракометен храм во Европа!

Слободен печат

Доколку властите одобрат, навивачите од септември повторно на стадионите?

Слободен печат

И атрактивната Луси го чека Санчо на „Олд Трафорд“! (ФОТО)

Слободен печат

Најдобриот играч во Серија А доаѓа од Јуве, но не е Роналдо!

Слободен печат

Познати двете групи на традиционалниот струшки турнир

Слободен печат

Првата жена која ќе игра за машки фудбалски клуб

Слободен печат