Ѓоковиќ: Не можам да ветам дека нема да направам повторно нешто слично

Првиот тенисер на АТП ранг листата за прв пат по инцидентот на УС Опен разговараше со новинарите.

Ѓоковиќ се подготвува за настап на Мастерсот во Рим кој пак започна денеска, одржа видео конференција со новинарите и зборуваше за дисквалификацијата на УС Опен.

УС Опен: Осака за титулата против Азаренка! (ВИДЕО)

– Правилата се јасни. Ја прифатив одлуката и продолжувам понатаму – рече Ѓоковиќ кој притоа додаде:

Не можам да ветам или гарантирам дека никогаш повеќе нема да направам нешто слично во животот. Нормално, ќе дадам се од себе да не се повторни ваква случка, но во животот се е можно.

Новак Ѓоковиќ: Се извинувам, ова е лекција за мене!

 

Прочитајте и...  Надал се откажува: Ѓоковиќ и шеста година најдобар тенисер на светот!

Поврзани вести

Гигс: На првата средба со тренерот добив тупаница во стомак

Слободен печат

Од понеделник граѓаните ќе можат да направат брзи тестови по цена од 1000 денари

Слободен печат

Изненадување, Реал Мадрид сака да го „ограби“ европскиот шампион

Слободен печат

Европа денеска надмина 10 милиони случаи на коронавирус

Слободен печат

Барди: Јас сум Албанец, но со гордост играм за Македонија

Слободен печат

Нови 862 случаи на коронавирус, 14 лица починаа, меѓу нив и 35-годишно лице од Скопје

Слободен печат

Остави Коментар