Ѓоковиќ на Хрват му донесе многу пари на „Милионер“ (ФОТО)

На еден натпреварувач му донесе нешто повеќе од 4.200 евра и тоа на прашање околу најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ.

Овој квиз се состои од 15 прашања, а после петтото и 10 прашање натпреварувачот има загарантирана сума на пари, а покрај тоа има можност да искористи помош од публиката, да повика пријател и „пола-пола“.

фото/принтскрин

Во најновата епизода која беше емитувана во четвртокот навечер, еден натпреварувач на 10 прашање кое обезбедување загарантирана сума од 4.200 евра го доби прашањето 7 Австралија опен + 1 Ролан Гарос + 5 Вимблдон + 3 УС Опен = ?

А понудените одговори беа: А)Новак Ѓоковиќ, Б)Пит Сампрас, Ц)Рафаел Надал, Д)Рожер Федерер.

фото/принтскрин

Беше сигурен дека Надал не е одговорот, бидејќи Шпанецот 12 пати го освои Ролан Гарос, а потоа го „отпиша“ и Сампрас, Американецот имаше вкупно 14 грен слем титули во кариерата.

Прочитајте и...  Барса со Луис Суарез против Мајорка и Трајковски!

Останаа како опции Ѓоковиќ и Федерер, се одлучи за Србинот и на крајот го погоди точниот одговор!

Ѓоковиќ моментно има 16 грен слем титули, а кога сме веќе кај освојувачите, на втората позиција е Надал со 19, а на врвот е Федерер (20).

Прочитај повеќе

Германецот му верува на Михајловски: Дисингер верен на Вардар!

Слободен печат

Шеста рунда, нема заразени во Премиер лигата

Слободен печат

Адеми блеска во дресот на Динамо Загреб (ВИДЕО)

Слободен печат

Унгарски борач прележа коронавирус, па почина откако се врати на тренинг!

Слободен печат

Вернер се посрамоти пред „трансферот“ во Челси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Неопислива среќа, Ѓоковиќ: Мојот прв тениски рекет! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Санчо парично казнет поради шишање без маска (ФОТО)

Слободен печат

Баварски час по фудбал во Леверкузен! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мојсов останува во редовите на АЕК Ларнака

Слободен печат

На денешен ден: Кошаркарскиот „Моцарт“ ги постигна последните 30 поени!

Слободен печат

Каква радост, тренерот на Фрајбург почна да ги „тепа“ сите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Барса со Луис Суарез против Мајорка и Трајковски!

Слободен печат