Ѓоковиќ на еден ден пред стартот на Австралија Опен остана без важен член од тимот

Аналитичарот Крег О`Шенеси повеќе нема да биде дел од тимот на српскиот тенисер.

Новак Ѓоковиќ одбраната на титулата на Австралија Опен ќе ја започне без еден од клучните луѓе во неговиот тим, тенискиот аналитичар Крег о`Шенеси.

Австралиецот во тимот на Ѓоковиќ се приклучи кон крајот на 2017 година кога српскиот тенисер се рехабилитираше од операцијата на лакотот. Во тоа време, тренери на Ѓоковиќ беа Андре Агаси и Радек Штепанек.

„Беше неверојатно да се работи со Новак за време на овие три години. Тој освои четири грен слем титули и доминираше како најдобар тенисер. Сега патиштата ни се разделуваат“, напиша О`Шенеси на својот Твитер профил.

Прочитајте и...  Таеквондо: Трајковски „златен“ во Словенија, Релиќ со бронза од Шведска

Австралија Опен започнува доцна вечерва, а Ѓоковиќ одбраната на титулата ќе ја започне против германскиот тенисер Јан-Ленард Штруф.

Прочитај повеќе

Лазаров прв стрелец, Кузмановски подобар во „македонското дерби“ на ЕХФ купот

Слободен печат

Ѓоковиќ: Федерер му е потребен на тенисот

Слободен печат

Бевме на чекор да ја изненадиме Русија, на крајот поразени и во Перм

Слободен печат

Премиер лига: Фернандеш ја најави победата на „црвените ѓаволи“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Тошевски за пресврт на „романтичарите“, само бод за Шкендија во Кратово

Слободен печат

Погба сака да си оди Солскјер, Јунајтед веќе „договори“ трансфер?

Слободен печат

Остави Коментар

дванаесет − дванаесет =

Прочитај повеќе

Смешен момент на натпреварот Македонија ЃП-Академија Пандев! (ВИДЕО)

Слободен печат

Сега Лацио го брка Јуве, Пандев се врати и обезбеди пенал! (ВИДЕО)

Слободен печат

Таеквондо: Трајковски „златен“ во Словенија, Релиќ со бронза од Шведска

Слободен печат

Што треба да направи Милан за да го задржи Ибрахимовиќ?

Слободен печат

Проблеми за Реал: Без Азар против Сити и Барса!? (ФОТО)

Слободен печат

Интервју со Весна Витанова: Мора да се ценат сите аспекти – добриот голман е половина од резултатот!