Ѓоковиќ: Хрватското крајбрежје ми е најубаво на светот

Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ пристигна на летување во Корчула, Хрватска, објави https://www.24sata.hr/ .

– Мене, но и на многумина, хрватското крајбрежје брег ми е најубаво на светот. Сум бил во многу земји, но таму некако човек најдобро се чувствува. Ист јазик, иста култура. Тоа е богатство – смета Ѓоковиќ.

Прочитајте и...  Сакаше да поразговара со принцот Чарлс, но се возбуди и се струполи на земја - Принцот не стигна ниту да му подаде рака (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Стил на неделата: Илина Арсова, планинарка, алпинистка и ликовна уметница

Ј.К.Д

Кој е всушност принцот Филип? Од тешко детство, бројни скандали до влез во 100-та година од животот

Слободен печат

Ипанема, eдна од најсекси плажите на светот

Слободен печат

Иван на кого му беше трансплантирано срце заминува на домашно лекување (ФОТО)

Слободен печат

Сонувавте дека се бакнувате? Во зависност од сонот еве што може да значи

Слободен печат

МОФ: Голем дел од професорите воопшто не се ни запознаени како да работат со дигиталните платформи за предавање

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Камерон Дијаз после бракот се откажа од глумата, но сега има нов начин на кој заработува! (ФОТО)

Слободен Печат

Америка во канџите на короната – трет ден рекорден број на новозаболени лица (ФОТО)

Слободен печат

Филипче: Ќе отпочнат подготовки за ослободување на дел од капацитетите во ГОБ „8 Септември“

Слободен печат

Дневен хороскоп за 11.07.2020: За Овенот ќе има убави промени, а Ракот ќе запознае многу драгоцена личност

Слободен Печат

ИНТЕРВЈУ Зоран Заев: Ќе има за сите, а за пензионерите плус 4.500 денари месечно!

Љубиша Николовски

Стотици жени излегоа на протести во Париз, не го сакаат новиот министер Дарманин, кој е под истрага за силување (ФОТО)

Слободен печат