Ѓоковиќ го објави најубавиот момент од Мелбурн! (ВИДЕО)

Најдобриот српски тенисер имаше голема поддршка на патот кон освојување на осмата титула на грен слем турнирот „Австралија опен“.

Откако ја освои и осмата титула на грен слем турнирот „Австралија опен“, навивачите на Новак Ѓоковиќ славеа во свој стил.

После триумфот во големото финале во Мелбурн, српскиот тенисер имаше неколку интервјуа, а неговите фанови го прекинаа него и Матс Виландер со песна, скандирање.

Една недела подоцна кога страстите се смирија, Ноле објави и снимка од ложата, од каде се гледаат навивачите како се фатија на оро, односно традиционалното српско „Коло“.

Го оставија Новак без зборови, затоа дури и сега го објави ова видео кое најдобро сведочи за тоа каква поддршка имаше во Мелбурн.

Само еден тенисер успеал да ги победи Новак, Рафа и Федерер на еден турнир

Прочитајте и...  Икарди се премисли, останува во ПСЖ

Прочитај повеќе

И не е така лошо да се биде резерва на Реал (ВИДЕО)

Слободен печат

Познат датумот за продолжување на Премиер лигата!

Слободен печат

Пандевци и фудбалерите на Борец се тестираа на коронавирус

Слободен печат

Повторно скандал во Италија, Јувентус и судијата Орсато ја скроија Серија А

Слободен печат

Партизан демантира дека тренерот Милошевиќ добил шамари од навивачите

Слободен печат

Панчев: Црвена звезда можеше долго време да владее во фудбалска Европа

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Реал Мадрид и понатаму највреден фудбалски клуб на светот

Слободен печат

Криштопанс:  Самсоненко ни вети дека ќе ни исплати тоа што ни должи…

Слободен печат

Болоња ги смирува страстите: Михајловиќ не е позитивен на корона

Слободен печат

На германскиот спорт му се потребни милијарда евра за да преживее

Слободен печат

Одложен приемот на Коби Брајант во Куќата на славните

Слободен печат

Тренерот на Партизан, Милошевиќ добил шамари од „Гробарите“

Слободен печат