Ѓоковиќ го „копира“ Рафа Надал

Претходно ваква одлука донесе и второпласираниот на светската АТП листа, шпанскиот тенисер и освојувач на „Ролан Гарос“, Рафаел Надал.

Само Роџер Федерер ќе одигра еден од турнирите пред настапот во Лондон. Швајцарскиот великан традиционално ќе биде дел од турнирот во Хале следната недела.

Ѓоковиќ се очекуваше да учествува во Квинс, каде што минатата година играше финале кое го загуби од Марин Чилиќ.

Пред 12 месеци тој дури настапи во парови со Стен Вавринка за да има пракса за „Вимблдон”, но за оваа година ги промени плановите.

Да додадеме уште дека Грен слем турнирот „Вимблдон“ ќе се одржи во периодот од 1-14 јули 2019 година.

Прочитајте и...  Неверојатна исповед на шведски тенисер: Одев на Гугл за да видам како да се убијам

Прочитај повеќе

Пеналот повторно таличен за Реал Мадрид (ВИДЕО)

Слободен печат

Луда идеја или револуција: ФИФА најави роботи наместо судии на СП 2022

Слободен печат

ПСЖ му даде дозвола на Нејмар, може да преговара со Барселона

Слободен печат

Навивачите застанаа во одбрана на Новак: Американците се лицемери

Слободен печат

Неверојатна исповед на шведски тенисер: Одев на Гугл за да видам како да се убијам

Слободен печат

ШОК: Српскиот репрезентативец Тошиќ нападнат со нож среде Белград

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кои фудбалски екипи се најголеми трошаџии во 21. век, четири екипи фрлиле повеќе од две милијарди евра на засилувања

Слободен печат

Ирски репрезентативец му вперил пиштол во челото на селекторот

Слободен печат

Шампионската од Вимблдон порача: Ѓоковиќ само сакаше да помогне

Слободен печат

Гвардиола: Манчестер сити ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

НБА: Нема одење во Орландо без три негативни теста на коронавирус

Слободен печат

Ливерпул ги распродаде дресовите, спонзорот одби да обезбеди нови

Слободен печат