Ѓоковиќ го има најдобриот спаринг-партнер во Мелбурн (ВИДЕО)

За време на паузата помеѓу мечевите, Новак Ѓоковиќ на еден од тренинзите доби неочекуван спаринг-партнер, разигран лабрадор.

Ѓоковиќ на својот профил на Твитер објави дека друштво на тренингот му прави разигран лабрадор кој не знае да го удри топчето со рекет, но затоа знае да го донесе.


„Човеку, сакам кучиња“, напиша  бранителот на трофејот на Австралија Опен.

Прочитајте и...  Тодоров го избра конечниот список: Отпаднаа тројца дебитанти

Прочитај повеќе

ДАЛИ СИ СИГУРЕН: Фудбалер на Севиља го направи „најризичниот“ трансфер во светот!

Слободен печат

100 дена до Келн: ЕХФ потсети на шампионските моменти на Вардар! (ВИДЕО)

Слободен печат

Брајтвајт е новиот напаѓач на Барселона!

Слободен печат

Официјално: Федерер ќе го пропушти „Ролан Гарос“

Слободен печат

Да испишеме нова историја: Естонија прва пречка на патот кон ЕП!

Слободен печат

Фјури до Вајлдер: Втора рунда и „бум“, готов си! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Осумнаесет − 7 =

Прочитај повеќе

Македонија без промени на ФИФА ранг листата

Слободен печат

Мурињо: Али не е лут на мене, го заменив и тимот се подобри! (ВИДЕО)

Слободен печат

Вернер „горд“ што се поврзува со трансфер во Ливерпул

Слободен печат

Чупиќ: Имавме состанок со Самсоненко, до крајот на месецот ќе знаеме нешто повеќе!

Слободен печат

Меси: Би сакал да се врати Нејмар, а Мартинез е одличен напаѓач!

Слободен печат

Аталанта ја растури Валенсија, Нагелсман го надмудри Мурињо (ВИДЕО)

Слободен печат