Ѓоковиќ го елиминираше и Колшрајбер во Дубаи (ВИДЕО)

Најдобриот светски тенисер реди продолжува да доминира на терените, нареден ривал на Србинот ќе биде Карен Хачанов од Русија.

Најдобриот светски тенисер продолжува да реди победи оваа сезона во сингл конкуренцијата, откако во второто коло на турнирот во Дубаи го совлада Филип Колшрајбер со 6:3 и 6:1 и се пласираше во четвртфиналето.

Новак Ѓоковиќ за пласман во полуфиналето ќе игра против Карен Хачанов, а мечот ќе се игра в четврток, а познати се и останатите три четвртфинални двојки, Монфис-Гаске, Рублев-Еванс и Штруф-Циципас.

Ноле во неверојатен ритам игра од почетокот на сезоната, без пораз го заврши АТП купот, како и „Австралија опен“, а серијата победи не ја прекина ниту на првите два дуели во Дубаи.

Во првото коло Србинот го прегази Малек Џазири, а ништо подобро не помина ниту германскиот ветеран Колшрајбер кој освои четири гема против првиот рекет на планетата.

Прочитајте и...  Се обложуваат и кога ќе изгубат ме навредуваат бидејќи сум муслиманка

Наредниот ривал на Ѓоковиќ го чека меч со Хачанов кој беше подобар од Австриецот Денис Новак со 6:3 и 6:4.

Прочитај повеќе

Ливерпул со еден потег стана најомразен клуб во Англија

Слободен печат

Фудбалерите во Премиер лигата одбиваат намалување на платите

Слободен печат

Белгијците се пишманат за прекинот на првенството по заканите од УЕФА

Слободен печат

Дибала се пофали дека е излечен од коронавирус, повторениот тест вели поинаку

Слободен печат

ХУМАНОСТ НА ДЕЛО: Фудбалерите на Волфсбург помагаат во супермаркет (ВИДЕО)

Слободен печат

ЛЕГЕНДА: Таткото го потстрижа синот како Роналдо, реакцијата е урнебесна (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тајсон од боксерски шампион стана крал на марихуаната, заработува милион долари месечно

Слободен печат

Петиција за титулата во Серија А да и припадне на Аталанта

Слободен печат

Брајант се мотивирал така што носел слика со себе од својот противник

Слободен печат

НЕВЕРОЈАТНО: Обложувалници измислиле фудбалски натпревари и заработиле богатство

Слободен печат

Најлошите тетоважи на спортистите (ФОТО)

Слободен печат

Откриено зашто е уапсен Пријовиќ, не го прекршил полицискиот час

Слободен печат