Ѓоковиќ го дозна првиот ривал, дерби на стартот на „УС Опен“

Бранителот на титулата на „УС Опен“, во втората рунда ќе игра со подобриот од пресметката Сем Квери – Хуан Игнасио Лондер.

Останатите двајца исто така фаворити за титулата, Роџер Федерер ќе се соочи со квалификант, а Рафаел Надал како прва пречка го има Австралиецот Милман.

Во женска конкуренција имаме дерби на стартот, помладата од сестрите Вилијамс, Серена која шестпати го освојувале турнирот во САД ќе ги одмери силите со Марија Шарапова. Русинката само еднаш успеала во кариерата да се закити со трофејот од Њујорк.

По 22 пат ќе се сретнат двете тенисерки, а убедливо води Американката со 19 победи. Последниот триумф Шарапова го имаше пред 15 години во финалето на „Вимблдон“ со 6:1 и 6:4.

Прочитајте и...  Пеналите го спасија Јувентус против неверојатната Аталанта

Четвртиот грен слем годинава ќе се одржи од 26 август до 9 септември 2019 год.

Прочитај повеќе

Халанд исфрлен од ноќен клуб во Норвешка! (ВИДЕО)

Слободен печат

Вака би изгледала табелата во Премиер лигата без судиските грешки! (ФОТО)

Слободен печат

Дали Ѓоковиќ сепак ќе игра на „УС Опен“? (ВИДЕО)

Слободен печат

Пеналите го спасија Јувентус против неверојатната Аталанта

Слободен печат

Сити пукна „петарда“ и во Брајтон

Слободен печат

Поразот од Сасуоло ги зовре страстите: Тепачка во соблекувалната на Лацио

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Роналдо и Зидан повторно со ист клуб: Француски великан се подготвува за сензационален трансфер

Слободен печат

Меси не се откажува од титулата, нов исторски подвиг за триумф на Барселона (ВИДЕО)

Слободен печат

Шефилд му направи услуга на Јунајтед, со посед на топката од 24% му даде три „парчиња“ на Челси

Слободен печат

ФФМ: Клубовите од вторите и третата лига нема да плаќаат котизација

Слободен печат

Лацио му ја предаде титулата на Јувентус (ВИДЕО)

Слободен печат

Фудбалот се враќа дома: Англичаните имаат неверојатна генерација која може да доминира наредната деценија

Слободен печат