Ѓоковиќ до финалето ги избегна Федерер и Надал

Ѓоковиќ според најавите в понеделник на стартот од натпреварувањето ќе игра против Германецот Филип Колшрајбер од 14.00 часот.

Србинот не можеше да добие потежок противник, иако во меѓусебните дуели води со 10-2. Колшрајбер претходно го совлада Ноле на „Индијан Велс“.

Во второто коло би можел да „налета“ на Малек Џазири, а потенцијален ривал во третото би бил неговиот сонародник Душан Лајовиќ.

Прочитајте и...  Баерн има неверојатна генерација, со Сане и Хаверц ќе владее во Европа

До финалето на „Вимблдон“ ги избегна најголемите ривали за трофејот, Роџер Федерер и Рафаел Надал кои се во вториот дел од ждрепката.

Шпанецот Надал на стартот ќе ги одмери силите против Јуичи Сугита од Јапонија, а во второто евентуално на незгодниот Ник Кирјос. Швајцарецот за ривал ќе го има Лојд Харис.

Прочитај повеќе

Сакраменто Кингс испрати алармантна порака

Слободен печат

МЗТ Скопје со покана за настап во АБА лигата!?

Слободен печат

Гасперини беше заразен пред натпреварот со Валенсија

Слободен печат

Фудбалска „треска“: 110 натпревари во 39 дена

Слободен печат

Ајакс со прекрасен потег им покажа на САД како да кажат „Не на расизмот““

Слободен печат

Аргентинец доаѓа во РК Вардар?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Баерн има неверојатна генерација, со Сане и Хаверц ќе владее во Европа

Слободен печат

Во новата рунда на тестирања во Премиер лигата без позитивни на корона

Слободен печат

Баерн гази во Бундеслигата, Левандовски руши рекорди (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ ја откри тајната во исхраната, појадокот мора да ја има оваа намирница

Слободен печат

НФЛ играч помина повеќе време во затвор за убиство на куче отколку сите полицајци кои убија дури 493 Афроамериканци

Слободен печат

Познат датумот кога стартува и Формула 1

Слободен печат