Ѓоковиќ: Да не сум тенисер, сега ќе бев на скии

Бранителот на трофејот е задоволен од настапот во второто коло и победата над Јапонецот Ито.

Новак Ѓоковиќ беше одлично расположен по победата во второто коло, а на новинарите им што би работел доколку не би бил тенисер.

– Тоа е интересно прашање. Претпоставувам дека би останал во спортот бидејќи потекнувам од спортско семејство. Израснав на планина каде многу скијав додека бев мал. Повеќето од моето семејство одлично скијаат, така што сега најверојатно би бил некаде на скии – вели Ѓоковиќ.

Прочитајте и...  „Ла Лига“: Виљареал само го налути Атлетико Мадрид! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Ванеса Брајант го тужи сопственикот на хеликоптерот во кој загинаа Коби и нивната ќерка Џиана!

Слободен Печат

„ПЕТ ОД ПЕТ“: Кошаркарки на Јужна Дакота приредија шутерско шоу од пола терен! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Одреден судијата за „Ел Класико“, во Барса се крајно незадоволни!

Слободен Печат

Фудбалери од Јужна Африка две минути не сакаа да изведат корнер! (ВИДЕО)

Слободен Печат

ЛШ: Наполи со Елмас против Барселона! (ФОТО)

Слободен Печат

Само три гема за Џазири, „Ѓоковиќ експрес“ во Дубаи! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Остави Коментар

десет − 9 =

Прочитај повеќе

„Пандевци“ загубија, но среќни се што македонскиот фудбал „доби“ ВАР!

Слободен Печат

Нејмар доби црвен картон за да оди на карневалот во Рио!?

Слободен Печат

Продажбата на билетите за дуелот со Косово ќе започне во понеделник

Слободен печат

Грчкиот премиер бара исфрлање на грчките екипи од УЕФА

Слободен печат

Војдан Стојановски:  Треба да веруваме во нас, не треба да гледаме на противниците со респект

Слободен печат

Револуција во фудбалот, Шкотска забрани играње со глава на деца помлади од 12 години

Слободен печат