Ѓоковиќ без милост за противниците, на колена пред синот (ВИДЕО) - Слободен печат

Ѓоковиќ без милост за противниците, на колена пред синот (ВИДЕО)

Победата на Новак Ѓоковиќ над Федерер од неговата ложа покрај тренерскиот тим, ја следеа уште и родителите Дијана и Срѓан, чичко му Горан. Неговиот син Стефан немаше право да биде на трибините па татка си го чекаше во внатрешноста на „Олд Енгланд клуб“.

Кога заврши церемонијата на доделувањето на пехарите на централниот терен, Новак Ѓоковиќ веднаш потрча кон својот син за да ја сподели радоста со него.

 

Прочитај повеќе

Историска ноќ за Леброн Џејмс, го помина Коби Брајант и стана трет најдобар стрелец во историјата на НБА (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ експресно во четвртфиналето, крај за Кори Гоф

Слободен печат

Барселона идната недела ќе направи сензационален трансфер

Слободен печат

Ерлинг Халанд: Новото големо фудбалско чудо (ВИДЕО)

Слободен печат

Трагедија во Англија: Фудбалер почина откако бил претепан пред ноќен клуб

Слободен печат

МЗТ Скопје супериорен во дербито со Куманово

Слободен печат

Остави Коментар

11 + four =

Прочитај повеќе

Баерн го торпедира Шалке и дојде на бод од лидерот Лајпциг (ВИДЕО)

Слободен печат

Норвешка подобра од Словенија во натпреварот за бронзениот медал

Слободен печат

Сагосен го урна рекордот на Лазаров (ВИДЕО)

Слободен печат

Тотенхем замената за Кејн ќе ја бара во Бундес лигата

Слободен печат

Турција бара екстрадиција на поранешен репрезентативец, се соочува со 15 години затвор

Слободен печат

Очајната Барселона поразена на „Местаља“ од Валенсија

Слободен печат