Гога Секулиќ: Да не беа болките во грбот и Василиј, немаше да престанам со силиконите

Пејачката Гога Секулиќ требаше оваа есен да направи на корекција за градите, но таа интервенција ја помести за февруари. Наводно, пејачката трпи болки во грбот поради големиот обем на нејзините гради, па морала да ја одложи оваа интервенција поради многубројните обврски.

View this post on Instagram

❤️

A post shared by Goga Sekulic (@sekulicgoga) on

„Гога веќе две години има проблеми со силиконските гради. Од 2017 година започна да чувствува болка во грбот поради големиот обем на нејзините гради, поради тоа лекарите уште тогаш и предложиле да ги намали имплантите со број 5 во помали, за да ѝ се намалат болките. Гога поради работата го одложуваше тој процес, потоа настапи бременоста, па се реши кога ќе се породи да го изрегулира тоа. Таа планирала периодов тоа да го изрегулира, но поради работни обврски повторно ја помести операцијата за наредна година. Гога најверојатно во февруари ќе ги замени силиконите во градите и едвај чека да се ослободи од болките во грбот и кичмата. Исто така, таа смета дека големите гради повеќе не и прилегаат и дека со нив изгледа дегутантно“, наведува извор близок на пејачката.

Принтскрин

Секулиќ исто така ја потврдила изјавата за поместување на операцијата.

„Ја поместив за февруари или март наредната година. Ме боли грбот, но не можам да стигнам сега тоа да го завршам. Имам многу обврски околу бебето, а имам и деловни обврски. Баш сум во хаос“, изјавила Гога.

Прочитајте и...  Цеца и Карлеуша за неа се „гола вода“: Оваа српска пејачка има најголемо деколте! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат