Годишен форум на тренери во организација на ФФМ

На форумот во Скопје, повеќе од 400 домашни тренери, носители на УЕФА диплома ги слушаа предавањата за трендовите во модерниот фудбал.

Центарот за едукација при ФФМ заедно со тренерската организација го одржаа годишниот „Форум на тренери“ кој се одржа во хотелот „Александар Палас“.

Тренерите имаа можност да проследат презентации од областа на професионалниот фудбал, елитни млади фудбалери и грасрут фудбал.

На форумот присуствуваа околу 400 тренери од Македонија носители на УЕФА диплома на сите нивоа. Бранимир Ујевиќ, директор за тренерски развој во ФИФА беше еден од предавачите на форумот, а главната тема се однесуваше на тренерските поенти од Светското првенство во Русија 2018.

Од домашните фудбалски стручни лица свои презентации имаа Зоран Стратев, технички директор на ФФМ, Горан Станиќ, селектор на македонската репрезентација до 19 години и Марио Ѓурчиновски, координатор за едукација во ФФМ.

Прочитајте и...  Помош за четири семејства од македонските фудбалски надежи (ФОТО)

Прочитај повеќе

Беше позитивен на Ковид-19, па се самоуби клупскиот лекар на Ремс!

Слободен печат

„ЌЕ ПРЕЖИВЕАМ“: Актуелна легендарна снимка на Новак Ѓоковиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Најголемите пет фудбалски „кражби“ во 21 век! (ВИДЕО)

Слободен печат

МЗТ Скопје дел од иницијативата „Спортистите против коронавирусот“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Гарлик: Ќе останеме без пари доколку не продолжи Премиер лигата!

Слободен печат

Тенисерка објави слика од своите гради и порача: „Не е за помлади од 18“! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

УЕФА демантира дека ЛШ мора да заврши до 3 август

Слободен печат

Европски шампион во одбојка на плажа си најде „соиграч“ во карантин! (ВИДЕО)

Слободен печат

Поранешен македонски борач позитивен на коронавирус

Слободен печат

Помош за четири семејства од македонските фудбалски надежи (ФОТО)

Слободен печат

Горбок: Ни ветија одговори во април, загрижени сме за иднината на Вардар!

Слободен печат

Еклстон: Би било ужасно Хамилтон со осум трки да биде шампион!

Слободен печат