Гоца Тржан проговори отворено за естрадата и ги воодушеви сите со својата скромност!

Фотографија: Instagram

Гоца Тржан важи за личност која за сите теми зборува многу отворено, а сега откри нешто и за своите колеги.

Пејачката го анализирала однесувањето со поединечни појави на естрадната сцена, но го спореди и своето однесување со нивното.

„Во оваа работа ако не си војник и не знаеш во секој момент каде ти е местото, има една изрека „Палав задник, сигурна смрт“. Најлошо е кога амбицијата ти е огромна, а талентот како јајца од пајак, тогаш си во сериозен проблем. Денес имате многу што се пробисвет, но имаат побарувања како бела палма во бекстејџ. Јас не знам дали некој некогаш ме прашал што сакам да имам во бекстејџ. Се имам шминкано седејќи на гајби од пиво. Публиката си го бара своето и не прашува како ти си допатувал до таму“, раскажала Гоца за „Изборот на Сузана“.

Видео на денот