Гоце се расфрлаше со вегета, сега падна во притвор за марихуана

Гоце „Вегета“ Цветановски, кандидатот за градоначалник на Охрид од ТМРО/ Фото Youtube Screenshot

СВР Охрид поднело кривична пријава против 40-годишниот Г. Ц. од охридското село Подмолје, поради сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

При претрес во стан во Охрид, каде престојувал пријавениот, пронајдени се и одземени две кеси со марихуана, 21 семка и гранки од растението канабис.

Неофицијално, станува збор за Гоце Цветановски,  кандидатот на ТМРО за градоначалник на Охрид на локалните избори.

Цветановски стана хит во медиумите и социјалните мрежи, по дебата на ТВ 24, кога кандидатите за градоначалници за Охрид ги претставуваа своите кампањи.

Видео на денот