Го стигна полицијата, осуденик во бегство фатен и вратен во Идризово

Во петокот од страна на полициски службеници на ОВР Дебар, врз основа на судска наредба, лишен е од слобода E.K.(25) од Дебар, за доиздржување казна затвор од три години и седум месеци во Казнено-поправната установа Затвор Идризово, соопшти МВР.

За него била распишана потерница за осудено лице кое избегало од затвор, осудено на седум години и шест месеци затвор за сторено кривично дело тешка кражба, по чл.236, ст.1 од Кривичниот законик.

Прочитајте и...  Автобус удри во жена близу трговски центар во Велес

Поврзани вести

Осум дилери од Кавадарци се приведени, пронајдени се кокаин, хашиш и марихуана

Слободен печат

Автобус удри во жена близу трговски центар во Велес

Слободен печат

Шпански државјанин фатен со хероин

Слободен печат

Среде бел ден ограбена 80 годишна старица во нејзиниот дом

Слободен печат

Скопјанец обвинет за тешки кражби

Слободен печат

Тетовец крадел низ локални продавници, расчистени петнаесетина кражби

Слободен печат

Остави Коментар