Го промовира ли Заев Ковачевски за нов мандатар?

Средба Заев-Гаши / Фото: „Слободен печат“/Драган Митрески

Впечатливо е дека на средбата помеѓу премиерот Зоран Заев и лидерот на Алтернатива, Африм Гаши, Заев е во друштво на Димитар Ковачевски, кого некои медиуми го споменуваа како можен нов претседател на СДСМ и иден премиер.

Од друга страна, Гаши е придружуван од Беким Сали, кој пак важи за еден од предводниците на крилото во Алтернатива кое е против влез на партијата во Владата.

Предмалку во Клубот на пратениците започна средбата помеѓу премиерот Зоран Заев и претседателот на опозициската Алтернатива за можен влез на таа партија во Владата и окрупнување на парламентарното мнозинство со плус четири пратеници.

Почна средбата Заев Гаши за можен влез на Алтернатива во Владата

Видео на денот