10 C
Скопје

Го прашаа Аца Лукас што мисли за кавгата помеѓу Цеца и Јелена, еве што одговори! (ФОТО)

Српскиот пејач Аца Лукас (52) е голем пријател со Цеца Ражнатовиќ, а како што изјавил, иако сега не е толку близок со Јелена Карлеуша, смета дека таа е добар човек, а за кавгата меѓу нив две вели дека е бесмислена.

Аца низ насмевка изјавил дека од помирувањето помеѓу Цеца и Јелена би имал повеќе корист, отколку сега кога тие две не се во добри односи.

Фото: Инстаграм

– Искрено, јас би сакал да се смират. Дури тоа би било добро за нив две (се смее). Некако, вестите за нивните одења на суд поминуваат покрај нас, не се веќе интересни. Мислам дека би била спектакуларна приказна ако се смират сега – започнал да зборува Лукас за српски Телеграф.

Прочитајте и...  Виц на денот: Втор брак
Фото: Инстаграм

Пејачот го прашале дали „вмешал“ прсти за тие две да се смират, а тој кажал дека ќе ги повика двете во емисија да гостуваат кај него, но дека нема да инсистира да се смират.

Поврзани вести

Модниот дизајнер Александар Венг обвинет за сексулано вознемирување

Слободен Печат

Калифорниската сорта е позаразна и поотпорна на вакцини

Слободен печат

ВИДЕО | Дигидог, робот куче: Необична и малку застрашувачка помош на полицијата на Њујорк

Слободен печат

Маја Кикириткова со искрена и потресна исповед: Ова е моето тело после два тешки царски реза

Ирена Трајкова

Елдина им рече „не“ на бричевите, на епилаторите, на восокот и на пинцетите и реши веќе да не ги отстранува влакната од своето тело

Слободен печат

Карди Би проговори за сите естетски операции: Мислев дека сум грда

Слободен Печат

Остави Коментар