-7 C
Скопје

„Го пикна јазикот во мојата уста“, манекенка го обвини Трамп за сексуален напад (ВИДЕО)

Го турнав. И мислам дека можеби го повредив. Не ме силуваше, за среќа, но тоа е сексуално насилство и е неприфатливо- открила таа.

Ејми Дорис, поранешна манекенка, а сега 48-годишна мајка на две деца, откри во ексклузивно интервју за Гардијан дека Трамп ја малтретирал на тенискиот турнир УС Опен пред повеќе од дваесет години.

Таа тврди дека Трамп ја однел пред бањата во неговиот ВИП салон на турнирот во Њујорк на 5 септември 1997 година. Во тоа време таа имала 24 години.

Таа го обвинува американскиот претседател дека насилно и го турнал јазикот во уста, ја нападнал и ја држел за да не може да избега.

-Само го турна својот јазик низ моето грло, а јас го оттурнав. И тогаш неговиот стисок се стегна, а рацете му беа насекаде. Преку мојот задник, градите, грбот, сè. Бев заробена во неговиот стисок и не можев да избегам. Не знам како да викаш кога си заробен, со неговиот јазикот во грлото. Но, го стегнав со заби. Го турнав. И мислам дека можеби го повредив. Не ме силуваше, за среќа, но тоа е сексуално насилствооткрила таа.

Прочитајте и...  НОВ ЦРН РЕКОРД ВО ХРВАТСКА: 74 жртви од ковид-19 во последните 24 часа
Американскиот претседател Доланд Трамп со Ејми Дорис (лево)/ Фото: Твитер

Трамп остро негираше преку неговите адвокати дека некогаш ја малтретирал Дорис.

Таа, пак, му покажа на Гардијан докази кои ја поддржуваат нејзината страна на приказната, вклучувајќи билет за УС Опен во 1997 година и шест фотографии на кои се гледа како Трамп минува неколку дена во Њујорк за време на турнирот. Трамп во тоа време имал 51 година, бил познат бизнисмен и бил оженет со својата втора сопруга Марла Мејплс.

Наводите за нападнатата Дорис ги потврдија неколку лица, вклучувајќи ја и нејзината мајка и пријател од Њујорк.

Дорис рече дека претходно размислувала јавно да ја раскаже својата приказна, особено откако неколку жени направиле слични обвинувања против тогашниот републикански претседателски кандидат во 2016 година. Но, таа решила да почека, делумно затоа што сметала дека тоа може да му наштети на нејзиното семејство, особено на ќерките близначки.

Прочитајте и...  ВИДЕО | Тедрос: Мора да дознаеме од каде потекнува коронавирусот за да спречиме нова зараза во иднина

-Сега кога моите девојки ќе наполнат 13 години, се чувствувам обврзана да кажам дека не смеете да дозволите никој да прави нешто што не сакате. Сакам да им бидам пример, сакам да видат дека не молчев, туку се спротивставив на некој што направи нешто неприфатливо- заклучи Дорис.

Поврзани вести

Почина хрватскиот новинар и автор Лазо Голужа

Слободен печат

Си-Ен-Ен: Документите покажуваат – Кина покажувала помал број на заразени отколку што навистина имала

Слободен печат

Претседателот Стево Пендаровски со годишно обраќање во Собранието на 16 декември

Слободен печат

ВИДЕО | Земон: Со евентуалното вето Бугарија гради кинески ѕид помеѓу двете земји

Слободен печат

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ шири хистерија на штета на државата и на граѓаните

Слободен печат

Нова студија: Ковид-19 може да остави последици што можат да се откријат и после неколку месеци

Слободен печат

Остави Коментар