Го обвини Нејмар за силување, а сега ќе одговара за измама и изнуда

Најила ја обвини најголемата бразилска фудбалска ѕвезда, Нејмар, дека во мај годинава ја силувал, но нејзината тужба беше одбиена поради недостаток на докази.

Сега Најила се најде во далеку поголеми проблеми, таа ќе седне на обвинителната клупа бидејќи е обвинета за изнуда и измама заедно со својот поранешен дечко Естинс Алвес.

Двајцата ќе мора да се појават на суд и ако се потврди дека се виновни и дека свесно го обвиниле Нејмар, ги очекува повеќегодишна затворска казна.

Прочитајте и...  Две сценарија за крај на првенството во пинг понг

Прочитај повеќе

Изненадување за Пандев, специјален шампионски прстен од Интер (ФОТО)

Слободен печат

НБА играч шокиран од несериозноста на луѓето: Вие сте идиоти (ВИДЕО)

Слободен печат

Иџе „брмчеше “ по скопските улици за лекарите, полицајците, пожарникарите… (ВИДЕО)

Слободен печат

Германските бараат фудбалска револуција, сакаат селари кап

Слободен печат

Размислуваше за пензија, а сега е пред трансфер во Манчестер јунајтед

Слободен печат

Изборите на ЕХФ не можат без ракометари на Вардар, Дибиров номиниран за тимот на сезоната

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

На Дел Потро не може да крене глава од проблеми: Убавата Софија се раздели со Аргентинецот (ФОТО)

Слободен печат

Баркли открива: Играв пијан на НБА натпревар и не се сеќавам на резултатот

Слободен печат

Поранешен фудбалер на Рома почина од срцев удар

Слободен печат

Првиот македонски спортист кој беше позитивен на корона, експресно се излечи

Слободен печат

Тениски спектакл во Белград, Ѓоковиќ го најави доаѓањето и на Зверев

Слободен печат

Крај на кариерата на Ибрахимовиќ?

Слободен печат