Го направија „партал“ поради пижамите од 2.200 евра: „Дали баба ти те натера да ги облечеш?“ (ФОТО)

Кристијано Роналдо е мета на потсмев на Твитер и Инстаграм поради стајлингот на луксузната јахта, на која ужива со семејството.

Имено, тој се пофали со романтична глетка од море, додека лежи во пижами кои „бодат“ очи на многумина.

Станува збор за свилени пижами од брендот „Луј Витон“, чија цена е околу 2.200 евра, но некои му порачаа дека изгледаат како да му ги шиела баба му.

„Роналдо, изгледаш како човек кого го натерала баба му да се слика во пижами кои му ги купила за роденден“, „Се колнам дека мојата мајка носи вакви работи кога оди на спиење“, „Мамо, зошто Роналдо ги носи твоите пижами?“, „Пижамата ти е луда, не ме интересира колку чини“ – се само неколку од многуте коментари на Твитер.

Прочитајте и...  Твитер му го суспендираше профилот на Канје Вест! (ФОТО)
Фото: Инстаграм

Прочитај повеќе

Шерон Стоун: Сите уште сакаат да ги гледаат моите гради, иако имам 62 години

Слободен печат

Синди Крафорд и Каја Гербер позираат во гаража: Мајката и ќерката најдоа начин како заедно да работат од дома! (ФОТО)

Слободен Печат

Разговор со Ана Трифуновски, вокал во „Пеперминт“: На стар предмет се додава душа со откинување на парче од својата душа

Јасмина Кантарџиева Димков

Криси Тајген случајно го откри полот на детето кое го очекува со пејачот Џон Леџенд: Инстаграм го уништи изненадувањето!

Слободен Печат

Анксиозност или депресија? Kако да ја препознаете разликата

Слободен печат

Манекенката ја откри тајната на совршената кожа: Мајчиното млеко е вистински еликсир за убавина!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Нутриционистите советуваат: Со кој пијалак треба да го започнеме денот?

Слободен печат

Може да ви направи повеќе штета наместо корист: Научниците советуваат да се избегнува концептот на обратна диета!

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 18 септември: Денес ќе бидете многу снаодливи, па и најголемите проблеми ќе ви станат решливи

Слободен печат

Филип Пешевски пее песна само за нив двајца! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Ќерката на Рис Витерспун е клон на својата мајка и вистинска убавица! (ФОТО)

Слободен печат

Го прашаа Аца Лукас што мисли за кавгата помеѓу Цеца и Јелена, еве што одговори! (ФОТО)

Васко Спасоски