ГО ИЗВАДИЈА ОД ПАМЕТ: Елмас во „Халовин“ трик на Наполи! (ВИДЕО)

Наполи по повод „Халовин“, „Ноќта на вештерките“ одлучи да се пошегува со дел од своите играчи, а помеѓу нив и нашиот Елиф Елмас.

Освен нашиот интернационалец како „жртви“ се најдоа уште Марио Руи, Фернандо Љоренте, Алекс Мерет и Џовани Ди Лоренцо.

Еден од луѓето кој имаше улога во оваа скриена камера да ги исплаши беше нивниот соиграч, белгискиот интернационалец Дрис Мертенс.

Македонскиот репрезентативец не настапи на последниот дуел од Серија А, односно од клупата го гледаше ремито на „наполитанците“ на домашен терен против Аталанта.

Прочитајте и...  Новиот протокол за Серија А: Брзи тестови за корона, 300 луѓе на натпревар...

Прочитај повеќе

Корона идиоти – фудбалери на Севиља правеле забава во карантин, а фотографиите ги објави сопруга на еден од нив

Слободен печат

Новиот протокол за Серија А: Брзи тестови за корона, 300 луѓе на натпревар…

Слободен печат

Претседателот на Лион лут како рис: Се чувствувам како идиот

Слободен печат

Неверојатна сцена во Романија, министер даваше изјава облечен само по гаќи (ВИДЕО)

Слободен печат

На ПСЖ му здосадија игрите на Мауро и Ванда, си најде нов екстра напаѓач во Англија

Слободен печат

Сопругата Ана е тајната на успехот на најдобриот напаѓач на светот, Роберт Левандовски

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мајсториште, даде четири гола за 13. минути (ВИДЕО)

Слободен печат

Несторовски потврди имал разговори за трансфер во Црвена звезда

Слободен печат

Најцрниот ден во фудбалската историја: Поништен гол однесе во смрт дури 328 човечки животи (ВИДЕО)

Слободен печат

Јунајтед го отпиша Погба, на чекор од ангажман на шпански репрезентативец

Слободен печат

Голден Арт КЛ 7 се засили со две имиња освојувачи на Лига на шампиони

Слободен печат

Чикаго ни прати Плејбој зајачици ноќта пред натпревар

Слободен печат