17 C
Скопје

Го испразил шаржерот во него, во заседа во Белград убиен синот на познат српски фудбалер

Ведран Репчиќ (41) син на поранешниот фудбалер на Црвена Звезда Сребренко Репчиќ е убиен рано утрово во населбата Браќа Јерковиќ во Белград, кога непознат маж околу 10 часот испукал повеќе куршуми во него.

Итната помош била повикана од страна на соседите, но кога пристигнале лекарите можеле само да констатираат смрт кај мажот. На самото место пристигнала полицијата и инспектори кои вршеле увид.

Според очевидци, напаѓачот со црна маска, спортска торба и темна облека откако испукал неколку куршуми во Репчиќ побегнал кон пазарот.

Полицијата во пукањето ја прогласи акцијата „Виор“ во Белград, која се однесува на потрага по напаѓачот.

Прочитајте и...  Заев со барање до опозицијата: Да понесете одговорност за искажаните лаги за случајот со Мијалков

Поврзани вести

ВИДЕО | Одбележување на 17-годишнината од загинувањето на претседателот Борис Трајковски и членовите на делегацијата

Слободен печат

Заев: Нека е вечно сеќавањето на нашиот претседател Борис Трајковски

Слободен печат

Прилепскиот суд првпат изрече доживотен затвор

Слободен печат

Неверојатен случај во Франција: Човек умрел бидејќи испил премногу вода?

Слободен печат

Бочварски: За десетина дена нов оглас за станови во социјалната зграда во Струмица

Слободен печат

Текстилниот сектор на удар од пандемијата: Фрчат откази, откако ќе завршат договорите на определено време

Соња Кириџиевска

Остави Коментар