Го барале со Интерпол, го уапсиле на Ќафасан

Албански државјанин баран од Интерпол Атина вчера бил уапсен на граничниот премин Ќафасан.

Станува збор за 34 годишниот Ц.Л од Пешкопеја, Албанија, за кого при пасошката контрола било констатирано дека се наоѓа на стоп листата со мерка апси, по барање на интерпол Атина.

Во 5 часот и 30 минути лицето било предадено на полициските службеници од полициската станица Струга за понатамошна постапка.

Прочитајте и...  ВИЦ НА ДЕНОТ: Притисок

Поврзани вести

Мицкоски: Националната катастрофа со ковид-19 е последица на убиствената неспособност на Владата

Слободен печат

Ковачев: Наместо „бугарски фашистички окупатор“, на спомен плочите да пишува „германски нацистички окупатор“

Слободен печат

Филипче: Состојбата со коронавирусот е критична, притисокот врз болниците е огромен

Слободен печат

Подгорица ново жариште на коронавирусот: 168 новозаразени во Црна Гора, 112 се од главниот град

Слободен печат

Нови 561 случаи на коронавирус, 22 лица починаа, 197 пациенти се оздравени

Слободен печат

Дневен преглед на состојбата со коронавирусот во светот

Слободен печат

Остави Коментар