Глупост на годината, Бледсо го насмеа кошаркарскиот свет (ВИДЕО)

Бекот на Милвоки, Ерик Бледсо на натпреварот против ЛА Клиперс направи потег кој уште сега е главен фаворит за наградата глупост на годината. Имено, при резултат 101:94 за неговиот тим, Бледсо стоеше на аут линијата за да уфрли топката во игра, но кога судијата му ја даде топката тој тргна на противничката половина. За негова среќа, киксот не се одрази на конечниот резултат и Милвоки со 129:124 го совлада ЛА Клиперс.

Прочитајте и...  Вајлдер го отпушти тренерот поради кој ја загуби борбата со Фјури

Прочитај повеќе

ЛШ: Баерн со една нога во четвртфиналето, „магија“ на Мертенс за историја! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен Печат

Незадоволен од судиските одлуки: Сакаше да ги „прегази“ сите на теренот! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Манасков втор стрелец во убедливата победа на Веспрем

Слободен Печат

Кајакар преживеа водопад висок 40 метри! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Интервју со Јане Николоски: Уживав на „Олд Трафорд“, со Пандев како лидер можеме до „билет“ за ЕП!

Фидан Коминовски

Се сеќавате ли на „кражбата“ која целосно го промени италијанскиот фудбал? (ВИДЕО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Матиќ ќе го напушти Манчестер јунајтед – ја продолжува кариерата во Серија А!? (ФОТО)

Слободен Печат

УЕФА ја следи ситуацијата со коронавирусот, ќе се одложи ли Европското првенство 2020!?

Слободен Печат

Барса со „генијална“ најава пред мечот со Наполи! (ФОТО)

Слободен Печат

1.000 дена до стартот на Мундијалот, Катар уште сега е подготвен

Слободен печат

Иако играше и за Наполи и Барселона: Марадона нема дилеми за кого ќе навива вечерва

Слободен печат

Надал: Не сакам Новак да освои повеќе грен слем титули од мене

Слободен печат