ГЛУПАК НА ДЕЦЕНИЈАТА: Фудбалер на Реал избегал од карантин и тајно заминал на роденден кај девојката во Белград

Српскиот репрезентативец Лука Јовиќ го напуштил карантинот во Мадрид за да биде со девојката во Белград за нејзиниот роденден и го загрозил здравјето на сите околу него.

Карантинот и самоизолацијата поради пандемијата на коронавирусот почна да дејствува на психата на фудбалерите кои почнаа да прават неверојатно глупави работи.

Најглупавиот потег го направи фудбалерот на Реал Мадрид, Лука Јовиќ, кој ја прекршил клупската наредба да остане во самоизолација и од Мадрид си дошол во Белград.

Причината е бизарна, тој сакал да присуствува на роденденот на својата девојка Софија и без страв се шетал низ Белград, го поминувал времето со Софија по ресторани со што о загрозил своето но и здравјето на сите околу него во време кога Србија прогласи вонредна состојба поради пандемијата на коронавирусот.

Како што пишува српски „Курир“, од свои извори дознава дека Јовиќ од карантинот во Мадрид избегал со приватен авион, а за тоа не го известил раководството на клубот.

Прочитајте и...  Легендарниот напаѓач Бирхоф со решение за Лигата на нации

Во Шпанија исто како и во Србија е прогласена вонредна состојба, а фудбалерите на Реал Мадрид се наоѓаат во задолжителен карантин и самоизолација бидејќи кошаркарот на „кралскиот“ клуб, Треј Томпкинс, е позитивен на коронавирус.

Глупоста на Јовиќ ја прокоментира премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, која изјави дека „неодговорните фудбалери кои во странство играат за милиони евра, ќе бидат цел на истражните органи“.

Прочитај повеќе

Србиновски останува и следната сезона на клупата на Гостивар

Слободен печат

На кои фудбалски стадиони има најдобра атмосфера, високо на листата и еден од соседството (ВИДЕО)

Слободен печат

Италија плаче заедно со Гатузо, почина неговата сестра

Слободен печат

Ова е сериозно, што ако Тајсон почине во рингот

Слободен печат

Тренерот на Сан Антонио распали по претседателот на САД: Трамп е кукавица без мозок и идиот

Слободен печат

Девојките во транс, Шпанецот има поубаво тело од Роналдо (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

КК Гостивар со нов претседател се подготвува за АБА2 лигата

МИА Агенција

Тажна вест, почина НБА легенда

Слободен печат

Барселона најде пари за трансферот на Лаутаро

Слободен печат

Челси и Јувентус пред договор, Сари го носи миленикот во Торино

Слободен печат

Сите спортисти ќе се тестираат пред почетокот на сезоната

Слободен печат

Клубовите го поддржаа предлогот, крај на одбојкарската сезона во Македонија

Слободен печат