Глетка која го запира здивот: Над 300 делфини забележани во Калифорнија

„Стампедо“ од 300 делфини, пререди спектакуларна глетка за луѓето од Калифорнија.

Група од 300 делфини е забележана во морето во областа Дејна Поинт во Калифорнија. Самата глетка ги остави луѓето без здив.

Групата делфини пливала со голема брзина, па во поголем дел биле во воздух отколку во вода. Овој животински вид, се групира кога е во прашање бегство од предатори, средба со друг вид или лов.

Еве како изгледаше оваа фасцинантна игра на делфините:

Прочитајте и...  Шилегов: Да не се палат стрништата, Град Скопје бесплатно ќе собира остатоци од бербата

Прочитај повеќе

Кралот на Јордан го распушти Домот на пратеници и нареди да се одржат избори

Слободен печат

„Ако биде потребно ќе бидат повикани резервистите“: Што точно значи воена состојба?

Слободен печат

Лукашенко му возврати на Макрон: Тој требаше да даде оставка пред две години

Слободен печат

Кој е подготвен за судирот меѓу Азербејџан и Ерменија – Едната страна има драстично повеќе војници

Слободен печат

Макрон: Хезболах да разјасни дали е партија или милиција

Слободен печат

Помпео вечерва во посета на Грција, разговарал со Столтенберг за тензиите во источниот Медитеран

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Света е наш претседател”: Повеќе од 100.000 демонстранти на улиците во Белорусија

Фамилија шеташе на островот Хвар, а набргу ги потопи бран (ВИДЕО)

Слободен печат

Во напад во Нигерија се убиени 18 луѓе, одговорноста ја презема Исламска држава

Слободен печат

Заев и Борисов телефонски разговараа за соработка меѓу двете земји

Слободен печат

Трамп: Бајден треба да се тестира за дрога пред дебатата

Слободен печат

Шахпаска: Родителите на децата до шест години и со продолжено породилно да се вратат на работа

Слободен печат