Гледањето порно филмови со партнерот е возбудливо, но и препорачливо!

Ставовите кон порнографијата се менуваат секојдневно. Денес постои сосема нова низа филмови кои се фокусираат на женското задоволство, што досега беше редок исклучок, но полека станува правило. Исто така постојат и филмови кои се прилагодени за паровите.

Клиничкиот сексолог, Кет Ван Кирк, тврди дека гледањето филмови за возрасни заедно со вашиот партнер може да биде многу добро за врската. Тие можат многу да ја подобрат вашата сексуална комуникација, како и добро да ви го зачинат сексуалниот живот. Па, доколку ве убедивме да се обидете, прво погледнете ги следниве совети од експертите со чија помош многу полесно ќе се впуштите во оваа авантура.

1. Најпрво разговарајте со вашиот партнер за видовите порно филмови кои и двајцата би сакале да ги гледате. Запомнете дека нивната улога е да го подобри вашиот сексуален живот, а не да замени еден од вас.

2. Кога ќе одберете филм, фрлете се веднаш на гледање. Додека тој трае, вие слободно откријте му/ѝ ги вашите желби и граници врз основа на она кое сте го виделе. Филмовите за возрасни можат да бидат добар извор инспирација ако сакате малку да ја зачините вашата врска, а не знаете како.

3. Ако во кој било момент вие или вашиот партнер почнете да се чувствувате непријатно, престанете со гледање. И двете страни мора да бидат согласни и желни да го истражуваат овој свет заедно.

4. Немојте да гледате порно филмови само за да му угодите на вашиот партнер. Тоа може да доведе до негативно влијание врз врската бидејќи правите нешто што не сакате и поради кое не се чувствувате добро.

Прочитај повеќе

Трамп: Земам хидроксихлорокин како превентива

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат