ГЛЕДАЛА КАКО МАЈКА Ѝ ГО УБИВА ТАТКО Ѝ: После сè, актерката конечно живее нормален живот

Шарлиз Терон утре ќе го прослави својот 44-ти роденден, конечно среќна и богата, нешто што некогаш мислела дека е невозможно за нејзе.

Таа денеска важи за една од најдобрите и најплатените холивудски актерки, но нејзините детство и младост воопшто не биле мирни и пријатни. На само 15-годишна возраст, таа гледала како мајка ѝ го убива татко ѝ во самоодбрана и признала дека тој имал проблеми со алкохолот и насилното однесување.

Токму поради проблемите дома, не се вклопувала во ниедна средина, а страдала и од депресија. Шарлиз не крие дека страдала и од хепатитис, поради што ги има изгубено нејзините заби. Често посетувала психолог поради постојаните проблеми со депресијата.

Денеска освен по актерската кариера, Шарлиз е позната и по својот хуманитарен активизам, особено во здруженијата за поддршка на заболените со ХИВ. Во 2008 е прогласена за амбасадор на мирот на ОН.

Прочитајте и...  Режим, полициска бруталност и реакции со двоен аршин

Прочитај повеќе

Шокантна снимка од ковид амбулантата во Крагуевац: Вака изгледаат медицинските работници по шестчасовна смена, чизмите им се полни со вода (ВИДЕО)

Слободен печат

Усвоени нови мерки за Белград: Кафулињата, теретаните и продавниците ќе работат до 21 часот

Слободен печат

Хрватска ќе го воведе еврото до 2023 година

Слободен печат

Двајца лекари од Ургентен центар се расправале на висок тон за пациент, отворена е дисциплинска постапка

Мирослава Бурнс

Затворена фабриката „Мода“ во Свети Николе: 19 лица позитивни на Ковид-19, ќе се тестираат сите 730 вработени

Михаило Донев

Во ,,8 Септември” четворица симнати од респиратор, а петмина од контролирана вентилација

Мирослава Бурнс

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Режим, полициска бруталност и реакции со двоен аршин

Срѓан Ивановиќ

Ако на партиите им се исполнат желбите тогаш Собранието, наместо 120, треба да брои 150 пратенци

„Јас да го тепам мојот народ не можам“: Полицијата и војниците во Ниш ги одбија наредбите (ВИДЕО)

Слободен печат

Короната нема да ја скрати колоната гласачи?!

Кој ќе победи на изборите?

Сашо Орданоски

Топ 10 државни фирми што прават најголеми профити: ЈП за државни патишта – рекордер според добивката

Соња Кириџиевска