„Гледајте си ја вашата работа“: Се огласи српската пејачка Романа, по апсењето во Австрлија! (ФОТО)

Српската пејачка Романа Паниќ (45) пред неколку дена беше уапсена во Австралија со вереникот Филип М. (40) поради кражба на банкомати, заради која е осудена на 12 месеци казна затвор.

Таа сега се наоѓа во затвор во австралискиот град Бризбејн.

Прв пат после скандалот кој ја шокираше јавноста, на профилот на Романа била прикачена објава која набргу исчезнала.

Имено, таа ја споделила објавата на една женска личност, за која се претпоставува дека се многу блиски, со оглед на начинот на кој ја брани.

Фото: Инстаграм

Во таа објава, таа женска личност напишала: “Гледајте си ја вашата работа”, а во продолжение на текстот тврди дека новинарите пишуваат глупости, притоа навредуваат и потоа споменува и “режирање на приказната”, веројатно со цел да нагласи дека нешто не е вистина.

Прочитајте и...  „Да видите што ѝ прави ковид-19 на вашата коса“: Алисија Милано ги покажа последиците од короната

Романа после полноќ, оваа објава ја сподели на својот Инстаграм стори, а набргу истата објава била избришана.

Прочитај повеќе

13 вредни совети од доктор Фаучи како да ја избегнете заразата со ковид-19

Слободен печат

Хороскоп за 11 август: Очекувајте нагло зголемување на вашата популарност

Слободен печат

Како изгледа Хали Бери на плажа на 53 години? 300.000 лајкови доволно говорат за тоа! (ФОТО)

Слободен печат

Пронајдете партнер во еден од овие 3 хороскопски знаци: Секогаш ќе биде тука за вас!

Слободен печат

Упадна на венчавката и му довикуваше на младоженецот: „Носам твое дете“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Венчавка како од бајките: Во Ровињ се ожени актерот Жарко Димоски! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Необјавениот албум на Дејвид Боуви наскоро пред слушателите

Слободен печат

Кај нас го правеа хомосексуалец, а само да ја видите неговата сопруга: Се сеќавате на Сакис Рувас!(ФОТО)

Васко Спасоски

Една од најубавите жени во светот во шестата деценија позираше прекриена само со пешкир: Ниту фризура, ниту грам шминка а изгледа како авион (ФОТО)

Слободен печат

Брена го жени најмладиот син: Виктор ги кажа сите детали за свадбата и неговата избраничка Сандра! (ФОТО)

Васко Спасоски

Антонио Бандерас позитивен на коронавирус: Се чувствувам малку поизморено од вообичаено

Слободен печат

Јелена Ѓоковиќ не може да закрепне од короната: Ноле е загрижен за здравјето на сопругата! (ФОТО)

Васко Спасоски