Главен митинг на СДСМ во Скопје (ВО ЖИВО) – Слободен печат
ВестиМакедонија

Главен митинг на СДСМ во Скопје (ВО ЖИВО)

Маршот треба да заврши со голем граѓански собир во центарот на Скопје, пред седиштето на Делегацијата на ЕУ.

Централниот митинг за поддршка на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски почна со граѓански марш пред зградата на Црвениот крст. Маршот треба да заврши со голем граѓански собир во центарот на Скопје.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close