ГЛАСАА 600.000 ЛУЃЕ: Овој хрватски остров е најубав во Европа

Магазинот „Condé Nast Traveller“ објави дека во нивниот избор за најубави светски дестинации учествувале дури 600.000 регистрирани читатели, а како најубав остров во Европа е прогласен хрватски Хвар.

Изборот за најубави дестинации на Condé Nast Traveller е започнат пред 21 година, а оваа година се бираа и локации од САД.

Други острови кои се истакнале со својата убавина се Хилтон Хед во САД, Порторико, филипинскиот Боракај, австралискиот Витсандеј, Малдиви и канадскиот Кејп Бретон.

Најубавиот град на светот е Чарлстон во сојузната држава Јужна Каролина во САД, а најубава земја Индонезија.

Најдобра бања на светот е Ананда во Индија, а најубавото возење со воз во светот ќе го почувствувате со Белмонд експлорер на Андите во Јужна Америка.

Прочитајте и...  Граѓаните ќе мора да се стрпат: Замена на водомери само во итни случаи, „Водовод“ со минимална залиха

Најпосакуван скијачки центар е Гeштад во Швајцарија, а најубавиот аеродром се наоѓа во Сингапур.

Прочитај повеќе

Нема заболени од Ковид-19 меѓу вработените во тетовските градинки

Слободен печат

Жената од Дебар со Ковид, синоќа била на Клиника за неврологија, по што 11 доктори, болничари и сестри се во изолација

Николовски прашува дали со Мицковски седеле Ален Зекиров и поранешен шеф на УБК

Слободен печат

Нагло скокна бројот на новозаразени лица со ковид -19 во Србија

Слободен печат

Извршни директори во индустријата за здравствена заштита во САД со плати повисоки од самите истражување за заразни болести

Слободен печат

Јанушев: Короната од Скопје Заев и СДСМ вчера ја испратија да прошета низ цела Македонија (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Македонските аеродроми загубија половина милион патници

Слободен печат

Илир Мета: Соживотот меѓу Албанците и Србите е во интерес на мирот, стабилноста и европската перспектива на регионот

Слободен печат

Ердоган го послуша народот- нема полициски час за време на викендот

Слободен печат

Жителите на „Жданец” и „Трнодол” вечерва без вода

Слободен печат

Министерство за здравство демантира дека Филипче прикрил 20- тина случаи со ковид-19

Слободен печат

Кандидатите за ректор на УКИМ бараат да прекине постапката за избор на ректор

Слободен печат