Ѓоковиќ: Се извинувам на сите, сакам да играм и во Париз

Новак Ѓоковиќ не успеа да освои медал на Олимписките игри во Токио, првиот тенисер на АТП ранг листата денеска во мечот за бронзениот медал загуби од Пабло Карењо-Буста, по што се откажа од вториот меч за медал, тој во мешани двојки. По поразот од Карењо-Буста, Ѓоковиќ им се извини на сите кои ги разочара и … Продолжи со читање Ѓоковиќ: Се извинувам на сите, сакам да играм и во Париз