4 C
Скопје

Гигс: На првата средба со тренерот добив тупаница во стомак

Легендарниот фудбалер на Манчестер јунајтед, Рајан Гигс открива дека на првата средба со Луј ван Гал доживеал непријатно изненадување.

Холанѓанецот на првата средба во 2014 година со Гигс кој беше назначен за негов помошник ја потврдил својата репутација на непредвидлив тренер.

– Ван Гал беше поинаков, беше доминантен. Првиот пат кога го сретнав ме удри во стомакот. Заминав да се видам со него во хотелот, тој ја отвори вратата, ме одмери од глава до пети и рече „ти си во добра форма“. Потоа ме удри во стомак – открива Гигс во подкастот на Џејми Карагер.

Порашниот фудбалер на Јунајтед открива каков однос имал Ван Гал со фудбалерите.

– Беше невозможно да се работи со него кога станува збор за правилата околу социјална дистанца. Тој секогаш се внесуваше во лице и беше директен. Се грижеше за своите играчи и персоналот, но едноставно беше чуден – додава Гигс.

Прочитајте и...  Хабиб откри колку пари бара за да се врати во октагонот!?

Поврзани вести

ВИДЕО: Нејмар го урна Манчестер јунајтед во „Театарот на соништата“!

Слободен печат

ВИДЕО: Се тресеше камерата, земјотресот во преносот на мечот Работнички-Пелистер!

Слободен печат

Хабиб откри колку пари бара за да се врати во октагонот!?

Слободен печат

Фудбалер обвинет за примање мито, 30.000 евра за жолт картон!

Слободен печат

ВИДЕО: „Бувот“ во финишот се исплаши од „црвените бикови“, Краснодар во Лига Европа!

Слободен печат

Позитивни на коронавирус во РК Металург, одложени мечевите со рускиот Чеховски!

Слободен печат

Остави Коментар