Ги нема Меси и Суарез, нема проблем тука е Гризман (ВИДЕО)

Стравувањата од нов кикс на Барселона поради отсуството на Лионел Меси и Луис Суарез не се остварија бидејќи на сцена стави Антоан Гризман. Французинот кој летово за 120 милиони евра од Атлетико Мадрид се пресели на „Камп Ноу“ постигна два гола и беше еден од најзаслужните за победата на каталонскиот тим од 5:2 над Бетис во рамките на второто коло од Ла Лига


Гостите први дојдоа до предност на натпреварот преку Фекир во 15. минута, но одговорот на Барселона беше жесток, даде дури пет гола. Гризман прво израмни во 41. минута, а во 49. минута донесе и водство од 2:1. Останатите три гола беа дело на Карлос  Перез, Жорди Алба и Артуро Видал, додека Лорен го постигна вториот гол за Бетис.

Прочитајте и...  Тодоров го избра конечниот список: Отпаднаа тројца дебитанти

Нова минимална победа од 1:0 оствари големиот ривал на Барселона за титулата, Атлетико Мадрид. Замената за Гризман, Жоао Феликс повторно одигра одличен натпревар и со асистенцијата за Витоло го одбележа натпреварот против Леганес.

Прочитај повеќе

Аталанта ја растури Валенсија, Нагелсман го надмудри Мурињо (ВИДЕО)

Слободен печат

Де Брујне во главната улога во триумфот на „граѓаните“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардарци во осминафиналето на ЛШ најверојатно против тимот преку кој лани обезбедија фајналфор

Слободен печат

Тренерот на Лајпциг е нов рекордер во Лигата на шампионите

Слободен печат

Халанд е најголемата грешка на еден од најдобрите ловци на таленти

Слободен печат

Тодоров го избра конечниот список: Отпаднаа тројца дебитанти

Слободен печат

Остави Коментар

18 + 5 =

Прочитај повеќе

Рашфорд неизвесен и за Европското првенство

Слободен печат

Ванда провоцира: Не знам дали ќе живееме во Париз или Торино

Слободен печат

Барселона и официјално донесе играч кој ја чини повеќе од милион евра по натпревар

Слободен печат

Ужас во Мексико: Фудбалер уби судија за време на натпревар

Слободен печат

НБА легенда и на 64 години без проблем забива (ВИДЕО)

Слободен печат

На „Енфилд“ никому не му е пријатно, прашајте ги тие од Барселона

Слободен печат