Ги напушти „светците“, сега ќе игра со „милионерите“ (ФОТО)

Томас Муние од следната натпреварувачка сезона, 2020/2021, ќе го носи дресот на Борусија Дортмунд.

Бундеслигашот денеска го промовираше новото летно засилување кое доаѓа од редовите на ПСЖ. Потпиша договор кој ќе трае до 2024 година.

Белгискиот репрезентативец кој игра на позицијата десен бек во германскиот клуб доаѓа без обесштетување за париската екипа, како слободен играч.

Со „светците“ успеа трипати да ја освои француската „Ла Лига“,а со националната селекција пред две години беше третопласирана на СП.

Прочитајте и...  Ѓока: Мотивиран што ќе се соочам против еден од најдобрите тренери во светот!

Прочитај повеќе

ЛШ: Митревски блескаше за Порто, ладен туш за париските „милионери“!

Слободен печат

Хаверц со хет-трик за Челси во Лига купот (ВИДЕО)

Слободен печат

Ди Марија суспендиран на четири натпревари!

Слободен печат

Ѓока: Мотивиран што ќе се соочам против еден од најдобрите тренери во светот!

Слободен печат

За првпат без Роналдо и Меси: Тројца кандидати за играч на годината!

Слободен печат

Симовски повика 18 ракометарки за ЕХФ неделата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Поранешен тренер на Федерер е загрижен за Ѓоковиќ!?

Слободен печат

Има само 17 години и откупна клаузула од 400 милиони евра во Барса! (ВИДЕО)

Слободен печат

Прекрасен гест на Мурињо, ќе му ја исполни желбата на македонски новинар! (ВИДЕО)

Слободен печат

РФМ во проблеми: 16 позитивни случаи на коронавирус во РК Работнички!

Слободен печат

За Бејтулаи дуелот со Тотенхем не е „невозможна мисија“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Пандев, Кулушевски и Ибра со најдобрите голови на колото во Серија А! (ВИДЕО)

Слободен печат