Ги надминале проблемите: Изабела Круз сака да ги поправи односите со нејзината мајка Никол Кидман

Ако можеме да се потрпеме на извори од активноста на славните личности на социјалните мрежи, тогаш Изабела Круз која со години имала лоши односи со нејзината мајка Никол Кидман очигледно се обидува да стави крај на тоа.

Се чини дека и двете се на добар пат да ги надминат сите несогласувања и да надоместат за годините што ги пропуштиле не разговарајќи.

Instagram

Со години, Никол Кидман била одделена од своите деца Изабел и Конор, кои ги посвои со поранешниот сопруг Том Круз.

Неговата желба сите да живеат и растат по саентологиски правила ја гушело австралиската актерка, која на крајот „избегала“ од тој брак, свесна дека ќе остане без децата.

Изабела и Конор останале да живеат со Том Круз, кој дозволил неговите деца да бидат воспитувани од целата саентолошка заедница.

Прочитајте и...  Како подготвеноста во градинките им помага на децата во целиот образовен процес
Никол Кидман со нејзините деца

Токму тоа е причината зошто Никол Кидман по разделбата со Том Круз поминувала низ мизерија поради фактот што ѝ ги биле скратени сите контакти со децата.

Сето тоа во голема мера најмногу ги погодило децата, кои целосно биле дистанцирани од својата мајка.

Двојката ја посвоила Изабела во 1992 година, и како среќно семејство живееле до 2001 година. После тоа Никол Кидман на многу настапи зборуваше за нив, веројатно поради силните забрани и уцени.

Изабела станала примерен член на Скриентолошката црква, каде што исто така била задолжена за донесување на нови членови.

Изабела Круз / Instagram

Денес, 27 годишната девојка очигледно одлучила дека е подготвена да ја обнови врската со нејзината мајка, а тоа веднаш го привлече вниманието на обожавателите на Никол Кидман кои детектираа дека тие две на некој начин комуницираат!

Прочитајте и...  ФОТО| Најпосакуваниот актер на светот во доброволна акција: Бред Пит ја покажа хуманоста на дело
Instagram

Инаку, Изабела Круз е поранешна студентка по уметност, која живее со нејзиниот сопруг, компјутерскиот програмер Макс Паркер, со кого тајно се омажила во 2015 година во близина на Лондон.

Поврзани вести

ФОТО| Најпосакуваниот актер на светот во доброволна акција: Бред Пит ја покажа хуманоста на дело

Слободен печат

Интервју со шеф Дејан Карапеев: Готвењето не се учи на интернет, туку во вашите кујни

Кристина Апостолова

Зошто понеделникот секогаш ни е толку тежок?

Слободен печат

Вкусови што се памтат: Грчка кујна – Галотопита (РЕЦЕПТ)

Слободен Печат

Ново истражување: Колку се заразни асимптоматските случаи на коронавирус?

Слободен Печат

Ана Ивановиќ откри која е нејзината омилена храна, одговорот ги воодушеви сите

Слободен Печат

Остави Коментар