ГЕСТ ЗА ПОЧИТ: Играше за Партизан, но им набави карти на „Делии“!

Репрезентативецот на Србија и првотимец на Фулам, Александар Митровиќ ќе биде домаќин на своите пријатели, навивачите на Црвена Звезда, кои доаѓаат кај него во Лондон, а повод е натпреварот од фудбалската ЛШ помеѓу Тотенхем и Црвена Звезда.

Популарниот „Митрогол“ лично им набави карти! Како што пренесува „Журнал“, Митровиќ нема да присуствува на дуелот, но истиот ќе го следи од дома.

– Натпреварот ќе го гледам на телевизија, затоа што утре играм првенствен меч против Лутон. Звезда има шанса да направи изненадување, Тотенхем е во мал проблем. „Црвено-белите“ безброј пати докажаа дека се најдобри кога е најтешко. Англичаните зборуваат за амбиентот во Белград, едноставно мора да „бркаат“ три бода, особено затоа што се во незавидна ситуација. И тука е шансата на Црвена Звезда – истакнува Митровиќ.

Прочитајте и...  По исфрлањето од ноќен клуб Халанд се врати на „работата“ на нива

Исто така, Митровиќ се најде во Лондон и во улогата на „домаќин“, па успеа да им обезбеди карти на фановите на српскиот фудбалски клуб.

– Навивачите на Црвена звезда ме повикаа за билети. На вкупно 30 луѓе им го набавив тоа вредно парче хартија. И тоа со задоволство. Многу од нив ќе останат неколку дена во Лондон. Верувам дека Звезда ќе има голема поддршка – додаде Митровиќ.

Интересен е и податокот што Митровиќ (25) е поранешен играч на Партизан, со оглед на големото ривалство со Црвена Звезда, а никогаш не го носел дресот на „црвено-белите“. Па оттука и големиот гест од страна на фудбалерот кој на прво место ја поставува својата држава, со голем љубов кон Србија.

Прочитајте и...  Милан славеше над Парма, само бод за Елмас и Наполи! (ВИДЕО)

Натпреварот од Лигата на шампионите меѓу Тотенхем и Црвена Звезда Црвена звезда и Тотенхем ќе започне денеска од 21.00 часот.

Прочитај повеќе

Јокиќ го победи коронавирусот и почна со тренинзи во Орландо (ВИДЕО)

Слободен печат

ПСЖ најде начин да го убеди Мбапе да остане, цехот ќе го плати Нејмар

Слободен печат

Гвардиола и Сити и ја крадат најголемата желба на Барселона

Слободен печат

Нова лудорија на Марадона, со ѕвер од 200.000 евра влезе на фудбалски терен (ВИДЕО)

Слободен печат

Михајловиќ и Гатузо, фотографија која ја воодушени Италија

Слободен печат

Серхио Рамос ги збудале жените, има подобро тело од Роналдо (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ПАДНА ДОГОВОР: Челси уште сега е победник на преодниот рок, Хаверц доаѓа на „Стемфорд бриџ“

Слободен печат

Откако ја победи УЕФА, Гвардиола влезе во војна на зборови и о првиот човек на Ла Лига

Слободен печат

Сега и Кувајтските петро-долари влегуваат во фудбалот, на мета италијански гигант

Слободен печат

Шпанците тврдат дека Ѓоковиќ се подготвува за настап на УС Опен

Слободен печат

По исфрлањето од ноќен клуб Халанд се врати на „работата“ на нива

Слободен печат

Мекгрегор за роденеден си се почести со часовник вреден половина милион долари (ФОТО)

Слободен печат