Германски новинар за утре најавува поголема сензација од враќањето на Алонсо во Формула 1

Кристијан Нимервол, новинар на германското издание на „Моторспорт Тотал“ за утре најави посензационална вест од таа дека Фернандо Алонсо се враќа во Формула 1.

„Зад нас е уште еден голем ден во Формула 1, по вестите дека Фернандо Алонсо се враќа во Рено. Сепак, во исто време можам да најавам посензационална вест. За што станува збор, ќе дознаете во четврток“, напиша Нимервол на Твитер.


Фановите на Формула 1, но и колегите на Нимервол кои ги следат случувањата во авто-мото спортот, веднаш почнаа да шпекулираат за што станува збор.

Прочитајте и...  Шахтјор моќно до Интер, Севиља за финале против Јунајтед! (ВИДЕО)

Неколку теории предничат, а тоа се дека Себастијан Фетел се враќа во Ред Бул, дека Мерцедес си оди од Формула 1 и објавување дека синот на Михаел Шумахер, Мик потпишал со Алфа Ромео. Последната шпекулација сигурно е најсензационална, а таа е дека Нимервол подготвува текст за наводниот трансфер на првиот човек на Мерцедес Тото Волф и шесткратниот шампион Луис Хамилтон во Астон Мартин.

Прочитај повеќе

Шахтјор моќно до Интер, Севиља за финале против Јунајтед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мурињо го ангажираше првото летно засилување (ФОТО)

Слободен печат

Нашите ракометарки ќе го бркаат мундијалскиот бараж во Грција

Слободен печат

УЕФА одложи натпревар од ЛШ поради Ковид-19

Слободен печат

Најдовски си заминува од Вардар, доаѓаат Петровиќ и Игески!

Слободен печат

Харгривс: Од Дортмунд блефираат, Санчо ќе игра за Јунајтед!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ракометарите на Металург со негативни тестови на коронавирус

Слободен печат

Ибрахимовиќ ужива на одмор и ја исмева Англија! (ВИДЕО)

Слободен печат

ЛШ, Матеус: Левандовски е подобар и од Меси!

Слободен печат

Од ФФМ разочарани поради односот на одговорните лица во Општина Прилеп

Слободен печат

„Дрим-тимот“ на ФИБА Евробаскет во последните две децении

Слободен печат

ЛШ, Тухел: Одбраната ќе биде многу важна против Аталанта!

Слободен печат