ГЕРМАНСКАТА ПОЛИЦИЈА УБИЛА ПОЛЈАК: Усмртил девојка и вперил пиштол кон полицајците

Германската полиција убила 25-годишен Полјак кој пребегал во Германија, откако во својата земја неодамна убил девојка.

Мажот бил убиен во средата попладне кога полицијата го запрела неговиот автомобил на автопатот, врз основа на потера од Полска, а потоа тој вперил пиштол кон нив, поради што полицијата била принудена да пука.

Тој бил осомничен дека убил жена од Украина, а германската полиција добила предупредување дека лицето е вооружено и опасно.

Целиот случај ќе го преземе германското обвинителство.

Прочитајте и...  Партијата на Меркел се противи на одлуката на Трамп за повлекување на 9.500 војници

Прочитај повеќе

Партијата на Меркел се противи на одлуката на Трамп за повлекување на 9.500 војници

Слободен печат

Пазарните инспектори поднеле девет пријави за непочитување на протоколите за работа на угостителските објекти

Слободен печат

Ново жариште на коронавирусот во Иран: Бројот на заразени зголемен заради една свадба

Слободен печат

Бројот на заразени од коронавирус во светот расте пребрзо: Дневно по 100.000 нови случаи

Слободен печат

Помпео: Кина на одвратен начин ја злоупотребува смртта на Џорџ Флојд

Слободен печат

Дневен преглед на состојбата со коронавирусот во светот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Французите ја игнорираа забраната: Нови протести против полициското насилство

Слободен печат

Египет со нов план за Либија, по неуспехот на офанзивата на армијата на генерал Хафтар

Слободен печат

Нови 74 случаи на коронавирус во Србија, почина едно лице

Слободен печат

Комуналните служби извршија дезинфекција на улиците во Карпош 4 (ФОТО)

Слободен печат

Шокантно откритие на светските лекари: Коронавирусот се појавил во ноември?

Слободен печат

Градот Тетово има најмногу случаи на новозаболени од регионот

Слободен печат