Германија со Нагелсман ќе атакува на титулата на Евро 2024

фото: EPA-EFE/HANNIBAL HANSCHKE

Германскиот фудбалски тренер Јулијан Нагелсман е без работа по отказот кој го доби во Баерн од Минхен.

Беше желба на голем број клубови, ова лето наводно најсериозни кандидати беа Тотенхем и ПСЖ. Во еден момент се шпекулираше дека во новата сезона ќе ги води париските „светци“, но не се дојде до договор.

Според „Билд“, Нагелсман ќе биде новиот селектор на најдобрата германска репрезентација.

Се очекува да го наследи Ханси Флик кој ја напушти клупата поради серијата лоши резултати.

Германија ќе биде домаќин на следното Европско првенство 2024 и со Нагелсман ќе има амбиции да ја освои титулата.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот