Германец пронајден мртов во куќа во Хром

Фото: МИА

57-годишен државјанин на Германија бил пронајден мртов во куќа во скопската населба Хром, соопшти полицијата.

„Вчера во 20:37 часот во СВР Скопје било пријавено дека дека во куќа на ул.„Кленоец” бил пронајден починат О.Д.Х(57) од Сојузна Република Германија, со престој во Скопје. Смрт без видливи траги на насилство констатирал лекар од Итна медицинска помош“, велат од МВР.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било предадено на обдукција.

Видео на денот