Германците ја декласираа Австрија

Ракометната репрезентација на Германија оствари убедлив триумф од 12 гола разлика против еден од домаќините на Европското првенство, Австрија.
Германија славеше со 34:22 над Австрија, а со победата „панцирите“ речиси сигурно ја обезбедија третата позиција во групата 1 од втората фаза.

Тимо Кастенинг со шест гола беше најпрецизен кај Германија, Тобија Рајхман еден гол помалку, а на голот блескаше Јоханес Битер кој имаше дури 15 одбрани.

Кај Австријците, најефикасен беше Никола Билик со пет гола. Натпреварот го судеа македонските судии Славе Николов и Ѓорѓи Начевски.

Прочитајте и...  Казната на Сити може да го врати Пеп Гвардиола во Барселона

Прочитај повеќе

Адвокатот кој два пати го одлагаше Брегзит ќе го брани Манчестер сити

Слободен печат

Родителите на Србинот кој прифати да игра за Косово добија отказ од работа

Слободен печат

Слика на Арсенал која ќе ви ги разубави денот: детето не знаеше кај да оди (ФОТО)

Слободен печат

ЛУД РУСИН: Пред “Делиите“ се појави со шал на Партизан (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓорѓев останува во Грасхоперс до 2022 година

Слободен печат

Црвен картон за расизмот во Германија

Слободен печат

Остави Коментар

10 + деветнаесет =

Прочитај повеќе

Трите причини поради кои Чави не ја прифати понудата на Барселона

Слободен печат

Ѕвездите на ПСЖ го навлекоа бесот на јавноста: Пијани и полуголи само еден ден по поразот од Борусија (ВИДЕО)

Слободен печат

Казната на Сити може да го врати Пеп Гвардиола во Барселона

Слободен печат

Идеалниот тенисер според Надал: Бекендот на Ѓоковиќ, форхендот на Федерер… (ВИДЕО)

Слободен печат

Стерлинг го запали алармот во Мадрид: Се сликаше во дрес на Реал

Слободен печат

Парите го вртат светот: Лигата на шампионите со повеќе натпревари во иднина

Слободен печат