Герет Бејл покажа дека е талентиран и за голф! (ВИДЕО)

Во овој тежок период за светот кој се бори против ширењето на коронавирусот, а тоа воедно го прави и еден од најдобрите фудбалери на Реал Мадрид.

Поради пандемијата скоро во цела Европа нема фудбал, и сеуште не е познато кога ќе продолжат првенствата. Голем број на спортисти го поминуваат времето во карантин тренирајќи според посебна програма, а други низ различни предизвици на социјалните мрежи.

Герет Бејл, освен во фудбалот, во изолација ги покажува своите вештини и во друг спорт, односно голфот. Во овој тежок период за светот кој се бори против ширењето на коронавирусот, а тоа воедно го прави и еден од најдобрите фудбалери на Реал Мадрид.

Потсетување пред четири месеци фановите на „кралскиот“ клуб беа лути кон велшкиот интернационалец кој на еден од тренинзите заигра токму голф.

Многу се шпекулира(ше) за негово заминување од „Сантјаго Бернабеу“:

Имам договор уште три години и доколку сакаат да се ослободат од мене, ќе мора да ми исплатат 17 милиони евра по сезона. Доколку не сакаат, ќе останам во клубот и ќе играм голф – беа зборовите на Бејл во мај минатата година.

До прекинот на сезоната Бејл во шпанската „Ла Лига“ имаше учинок од 14 натпревари и два голови во ремито против Виљареал.

Прочитајте и...  2МФЛ: Лабуништа во првото коло со Кораби, Победа се соочува со Кит Го..!

Прочитај повеќе

ЛШ: Аталанта го живееше сонот 90 минути, финишот среќен за ПСЖ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Еурофарм Пелистер со триумф над Металург на струшкиот турнир!

Слободен печат

Поради заразени играчи, УЕФА ја исфрли Дрита на Нухиу од ЛШ!

Слободен печат

Шпанецот го „украде“ шоуто, Ѓоковиќ му аплаудираше на ривалот (ВИДЕО)

Слободен печат

Русите очекуваат 30000 навивачи на Ф1 трката во Сочи

Слободен печат

У19: Македонските фудбалски надежи поразени од Тиквеш

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мексикански клуб има ново засилување – Кристијано Роналдо! (ФОТО)

Слободен печат

Аларм во Атлетик Билбао: Шест лица позитивни на Ковид-19!

Слободен печат

Матуиди не е повеќе играч на Јувентус

Слободен печат

Уште еден Македонец во албанскиот шампион Тирана

Слободен печат

Траоре како Усеин Болт: И коментаторот се забавуваше…! (ВИДЕО)

Слободен печат

Алушовски: Вардар како европски првак има цел да го освои турнирот во Струга

Слободен печат