Герасимовски вели дека целосно го затрупале градилиштето кај „Универзална“

Фото: Општина Центар

Градоначалникот на општина Центар, Горан Герасимовски, денеска објави дека општината целосно го затрупала градилиштето на улицата „9 мај“, во близина на „Универзалната сала“.

Станува збор за јама за изградба на објект за кој инвеститорот имаше градежна дозвола, но според општинските власти тој градеше надвор од одобрението за градба.

Затрупувањето на градилиштето почна во четвртокот.. Случајот предизвика големо внимание во јавноста и поради тоа што поради необезбедената градба во еден момент пропадна и дел од улицата непосредно до градилиштето.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот