1 C
Скопје

Георгиевски: Војводина да ни биде увертира пред пеколниот февруари!

„Црвено-црните“ утре од 17.45 часот ќе го започнат вториот дел од сезоната, со првиот натпревар во Скопје во рамките од СЕХА Газпром лигата, а противник им е Војводина од Србија.

Вардар 1961 се надева на успешен старт во СЦ „Јане Сандански“, а така размислува и десното крило на клубот, Гоце Георгиевски..

– Нè очекува прв натпревар со Војводина во СЕХА лигата после два месеци немање официјален меч. Се подготвуваме како и за секој противник, малку сме во редуциран состав поради репрезентативците, малку ни е потешко да ја составиме екипата.

Важно е дека сите сме здрави, досега нема повредени играчи. Мислам дека утре ќе чекаме да ни се приклучат и останатите репрезентативци, ќе бидеме доволно спремни за Војводина, се работи за еден добар и квалитетен противник. За ривалите немаме многу материјал да ги гледаме нивните натпревари, тие одиграа еден дуел пред Нова година. Тоа што можевме да видиме дека е добар противник, има квалитетни играчи.

Ристовски: Да извлечеме што е можно повеќе бодови во ЛШ и СЕХА

Мислам дека доколку го одиграме она што сме го договориле на тренинзите и на видео анализите мислам дека треба да извојуваме победа, да ни биде една увертира пред пеколното темпо на натпревари кое ни следува во февруари со Лигата на шампионите и оној меч со Порто, прв во ЛШ. Доколку останеме сите здрави, можеме да се надеваме на добри резултати – рече играчот на Вардар 1961, Георгиевски.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Македонецот немаше среќа, во последен момент Милан спречи гол на Несторовски!

Потврдени термини за СЕХА лига

28 јануари
Вардар 1961 – Војводина (17,45 ч.)

1 февруари
Вардар 1961 – Нексе (20,15 ч.)

27 февруари
Мотор – Вардар 1961 (20,15 ч.)

Термини во групната фаза од ЕХФ лигата на шампионите

4 февруари – 20,45 ч.
Порто – Вардар 1961

9 февруари – 18,45 ч.
ПСЖ – Вардар 1961

11 февруари – 18,45 ч.
Флензбург – Вардар 1961

14 февруари – 18 ч.
Вардар 1961 – ПИК Сегед

18 февруари – 18,45 ч.
ПИК Сегед – Вардар 1961

21 февруари – 16 ч.
Вардар 1961 – Елверум

25 февруари – 18,45 ч.
Елверум – Вардар 1961

Поврзани вести

Стојоски шестопласиран на Европското првенство во сала

Слободен печат

Чудна беше одлуката на Клоп, агентот на Салах со мистериозна порака!

Слободен печат

ВИДЕО: Леброн со Јокиќ и Дончиќ во својата екипа за „Ол-стар“ мечот

Слободен печат

Атлетик Билбао за 14 дена може двапати да го освои Кралскиот куп

Слободен печат

ВИДЕО: Челси го освои „Енфилд“, сите мечеви во Премиер лигата со ист резултат!

Слободен печат

ЛШ: Лазаров во осминафиналето со Кјелце, Митревски против Алборг

Слободен печат

Остави Коментар