Георгиевски оди по медал во Токио

Македонскиот натпреварувач во таеквондо Дејан Георгиевски (+ 80 кг) е еден од двајцата претставници од нашата земја кој ќе настапи на ЛОИ 2020 во Токио (23 јули-8 август) со остварена олимписка норма. Другиот наш спортист со норма е борачот Магомедгаџи Нуров. Останатите македонски претставници ќе настапат благодарение на вајлд-карти. Со самото тоа што Георгиевски оди … Продолжи со читање Георгиевски оди по медал во Токио