Георгиевски е 11-тиот Македонец кој освојува медал на Олимписките игри

Дејан Георгиевски денеска ја израдува македонската нација со освојувањето на сребрениот медал на Олимписките игри во Токио. Георгиевски во финалето на олимпискиот турнир во таеквондо во категоријата над 80 килограми загуби од Русинот Владислав Ларин со 15:9. Младиот 22-годишен таеквондист го оствари најголемиот успех на Олимписките игри по осамостојувањето на Македонија во 1991 година, и … Продолжи со читање Георгиевски е 11-тиот Македонец кој освојува медал на Олимписките игри